O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Tu na razie jest ściernisko, ale będzie …. specjalna strefa ekonomiczna.
Dariusz KRECHDariusz KRECH

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie …. specjalna strefa ekonomiczna.

Na pewno wielu z Was zastanawia się, co to za strefa ekonomiczna, którą uruchamiamy w Kolonii – Łaszczówce na terenie tzw. „lotniska”. Formalnie rzecz ujmując jest to wyodrębniony administracyjnie obszar Polski, w ramach którego inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Celem funkcjonowania stref jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego wybranych obszarów kraju między innymi przez tworzenie nowych miejsc pracy. Tereny w Łaszczówce–Kolonii zostały włączone do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan” rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 czerwca 2008 r. Jednak włączone tereny nie były uzbrojone, co zniechęcało potencjalnych inwestorów. Po wielu analizach, wizytach w różnych urzędach Wójta Gminy Marzeny Czubaj-Gancarz i Skarbnika Grzegorz Gałana, konsultacjach i spotkaniach udało się zdobyć pieniądze na sfinansowanie uzbrojenia strefy.

Powstanie skrzyżowanie z drogą krajową nr 17, droga dojazdowa do działek znajdujących się w strefie, miejsca postojowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i kanały technologiczne. Wartość obecnie prowadzonych robót to ok. 2,2 mln PLN, w tym środki Funduszu Dróg Samorządowych – 1,3 mln PLN oraz Województwa Lubelskiego 800 tys. PLN. Trwają prace przygotowawcze do budowy wodociągu i kanalizacji sanitarnej. To będzie dobra oferta dla inwestorów, dobra oferta dla pracowników i rozwoju gospodarczego Naszej Gminy. Skorzystamy wszyscy.

Galeria zdjęć
Podobne publikacje
3

Bal Andrzejkowy 2023 w AVOCADO

Wyzwolenia 1D, Tomaszów Lubelski
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed adwentem. Wyjątkową imprezę organizuje Restauracja Avocado, na którą już dziś...