O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Co na wypadanie włosów kręconych

Co na wypadanie włosów kręconych

Kręcone włosy są jednym z najtrudniejszych rodzajów fryzur, jeśli chodzi o ich odpowiednią i właściwą pielęgnację. Wynika to z faktu, że włosy kręcone są zazwyczaj wysokoporowate, więc stosunkowo łatwo się przesuszają i niszczą. Co zrobić w sytuacji, kiedy nasza czupryna nadmiernie się przerzedza? Wszystko zależy od sytuacji, która spowodowała wypadanie włosów – w niektórych przypadkach pomoże nam nawet szampon przeciwłupieżowy. Jeśli chcesz się dowiedzieć o tym czegoś więcej, to zapraszamy do naszego artykułu!

Szampon przeciwłupieżowy i wypadanie włosów kręconych

Kręcone włosy mogą być bardzo bujne i piękne, jednakże z racji na swoją wysoką porowatość, aby osiągnąć taki efekt, musimy poświęcić im więcej uwagi niż innym rodzajom włosów. Jeśli nasza fryzura zacznie tracić swoją objętość, nie należy od razu panikować. Niekiedy wystarczy jedynie delikatna zmiana naszej rutyny pielęgnacyjnej, by włosy zaczęły odzyskiwać swoją wcześniejszą gęstość. Czasami może nam w tym pomóc nawet zwykły szampon przeciwłupieżowy, jednakże wszystko zależy od przyczyny, która powoduje nasze problemy. Co na wypadanie włosów może być pomocne? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego włosy wypadają.

Dlaczego włosy wypadają i jak może nam pomóc szampon przeciwłupieżowy?

Nasze włosy, niezależnie od ich typu, mogą się znajdować w jednej z trzech faz wzrostu. Z racji tego, że nie rosną one równomiernie, dotyczy to każdego włosa z osobna, gdyż niektóre zaczęły wyrastać nam wcześniej, inne później. Fazy rozwoju włosa to:

  • anagen – czyli aktywna faza rozwoju włosa. Jest najdłuższą fazą ze wszystkich trzech – w przypadku skóry głowy może trwać nawet do siedmiu lat;
  • katagen – czyli przejściowa faza, podczas której we włosie zanikają procesy rozwojowe;
  • telogen – ostatnia faza, podczas której włos obumiera i wypada.


Około 90 procent naszych włosów powinno się aktualnie znajdować w pierwszej fazie, czyli anagenie. Właśnie dlatego codzienna utrata włosów jest niewielka. Jeśli jednak z jakiegoś powodu więcej włosów przejdzie do innej fazy, włosy zaczną wypadać szybciej, w efekcie czego nasza fryzura wyraźnie się przerzedzi.

Co z tym wszystkim ma wspólnego szampon przeciwłupieżowy? Okazuje się, że całkiem sporo, gdyż to właśnie łupież jest jedną z przyczyn, przez które nasze włosy zaczynają wypadać. Niektóre rodzaje łupieżu mogą prowadzić nawet do trwałego wyłysienia, więc im szybciej sięgniemy po szampon przeciwłupieżowy, tym łatwiej będzie zatrzymać ten proces.

Nie oznacza to jednak, że łupież jest jedynym winowajcą, przez którego nasze włosy tracą objętość. Niestety z niektórymi przyczynami wypadania włosów bardzo trudno będzie nam wygrać. Łysienie androgenne chociażby jest wynikiem działania hormonów i procesów starzenia. Co na wypadanie włosów może nam pomóc w tym przypadku? Najlepiej będzie skierować się do doświadczonego trychologa, który będzie umiał nam coś doradzić w tym zakresie.

Włosy kręcone – co na wypadanie włosów?

Wspominaliśmy już, że włosy kręcone wymagają od nas szczególnej opieki i troski. Niewłaściwe produkty kosmetyczne lub źle dobrane zabiegi pielęgnacyjne również są w stanie znacząco przerzedzić naszą fryzurę. Pamiętajmy o tym, że włosy kręcone to włosy wysokoporowate – oznacza to, że ich ochronne łuski są mocniej otwarte, niż powinny. Właśnie z tego powodu włosy kręcone łatwo się przesuszają – mają po prostu trudności z utrzymaniem w swoim wnętrzu odpowiedniego nawilżenia.

Szampon przeciwłupieżowy może nam się oczywiście przydać, ale jakie jeszcze kosmetyki powinny znaleźć się w naszym arsenale, jeśli chcemy utrzymać jak największą gęstość kręconych włosów? Zdecydowanie oleje, najlepiej naturalne, które pomogą naszym lokom odzyskać odpowiednie nawilżenie i mniej się przesuszać. Nie bez znaczenia będą tutaj także kosmetyki wzbogacone o witaminy z grupy B. Odpowiadają one za wiele procesów skórnych, między innymi za porost włosów, więc zdecydowanie warto jest je włączyć do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze włosy będą mogły rozwijać się bez przeszkód i bez nadmiernego wypadania.

Artykuł partnera
Moduł panel
Podobne publikacje
3

Bal Andrzejkowy 2023 w AVOCADO

Wyzwolenia 1D, Tomaszów Lubelski
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed adwentem. Wyjątkową imprezę organizuje Restauracja Avocado, na którą już dziś...