O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Tanie narty we Włoszech? Doradzamy, jak zaoszczędzić na polisie
Sklep Roztocze LoveSklep Roztocze Love

Tanie narty we Włoszech? Doradzamy, jak zaoszczędzić na polisie

Tanie narty we Włoszech? Doradzamy, jak zaoszczędzić na polisie, Tania Polisa Narciarska
Tania Polisa Narciarska

Miłośnicy jazdy na nartach często decydują się na wyjazd do Włoch. Piękne górskie widoki i świetne stoki, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, przyciągają co roku tysiące turystów. Każda osoba wybierająca się w podróż, nie tylko skrupulatnie się pakuje, ale także myśli o swoim bezpieczeństwie. W przypadku sportów zimowych, które uznawane są za wysokiego ryzyka, bardzo dobrym pomysłem jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru i jak nie przepłacić? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wykupić polisę?

Osoby wybierające się w góry na narty, oprócz niezbędnego ekwipunku w postaci ubrań i sprzętu narciarskiego, powinny także wyposażyć w dobrą polisę ubezpieczeniową, zwłaszcza jeśli będą przebywać poza granicami swojego kraju. Wszelkie sporty zimowe są uznawane za wysokiego ryzyka. Zwichnięcia, złamania oraz stłuczenia mogą się zdarzyć nawet najlepszym. W ostatnich latach bardzo ważne są także obostrzenia związane z pandemią COVID 19. Konieczność kwarantanny czy odwołany pobyt, mogą zaskoczyć każdego z nas. Jeśli chcesz być przygotowanym na każdą ewentualność i nie obawiać się, że w razie potrzeby zostaniesz bez pomocy, wykup polisę narciarską. Nawet tania polisa narciarska może zapewnić Ci także ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu. Jeśli wybierasz się do Włoch, ubezpieczenie na stoku jest obowiązkowe. Od 1 stycznia 2023 roku, każdy, kto chce skorzystać ze stoku, musi posiadać ubezpieczenie narciarskie, które zawiera OC. Brak polisy grozi mandatem w wysokości 150 euro. Zdecydowanie o wiele taniej jest wykupić polisę.

Jak zaoszczędzić na polisie?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może posiadać w swojej ofercie polisę narciarską o różnym zakresie ochrony oraz różnej cenie. Niektóre będą zawierać ubezpieczenie sprzętu oraz bagażu, a nawet obejmować zdarzenia, które miały miejsce pod wpływem alkoholu. Istotną kwestią jest także kwota, na jaką będziemy ubezpieczeni. Żeby nie przepłacać za polisę, musisz poznać oferty i porównać je między sobą. Oczywiście chodzenie od firmy do firmy może być uciążliwe, jednak jest sposób, który ułatwi Ci znalezienie idealnej polisy dla siebie, a mianowicie porównywarka ubezpieczeń. Dzięki niej, w mniej niż minutę otrzymasz zestawienie dostępnych polis, razem z ich cenami oraz zakresem pomocy. Jest to rozwiązanie, z którego zdecydowanie warto skorzystać.

Gdzie wybrać się na narty we Włoszech?

Włochy słyną ze wspaniałych stoków. Piękne widoki oraz dobra infrastruktura, sprawiają, że co roku przybywa tu tysiące turystów. Jednymi z najpopularniejszych miejsc są:

  1. Livigno,
  2. Cortina D’ampezzo,
  3. Val di Fiemme; Sella Ronda,
  4. San Martino di Castrozza.


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat, gdzie wybrać się na stok we Włoszech oraz jakie udogodnienia czekają na Ciebie w danym miejscu, potrzebne informacje znajdziesz na stronie polisanarciarska.pl (https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/narty-we-wloszech-gdzie-wybrac-sie-na-narty-do-wloch).

Artykuł partnera

Opinie
Kosiorski.pl - strony internetowe
Moduł panel
Podobne publikacje