O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • HP Ink Tank 315 – drukarka, która spełnia oczekiwania

HP Ink Tank 315 – drukarka, która spełnia oczekiwania

Wybór drukarki do domu lub biura to trudne zadanie – trzeba wziąć pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale też jakość wydruku oraz koszty eksploatacji. W ofercie HP, czyli jednego z największych producentów urządzeń wielofunkcyjnych, znajdziemy wiele ciekawych propozycji, a jedną z nich jest HP Ink Tank 315. To drukarka, która spełnia oczekiwania – zarówno pod względem jakości, jak i ceny!

Jaką drukarkę wybrać – laserową czy atramentową?

HP Ink Tank 315 to drukarka atramentowa, ale w sprzedaży znajdziemy też inne rodzaje drukarek – igłowe oraz laserowe. Te ostatnie cieszą się największą popularnością, szczególnie wśród przedsiębiorców. Nie ma co się dziwić, bo drukarki laserowe świetnie sprawdzają się, gdy musimy wydrukować duże ilości dokumentów. Oferują nawet kilkukrotnie niższe koszty eksploatacji w zamian za gorszą jakość wydruku oraz nieco wyższą cenę zakupu.

Mimo to większość użytkowników wciąż decyduje się na zakup drukarki atramentowej. Dlaczego? Cena jest zazwyczaj sporo niższa, a w zamian otrzymujemy urządzenie wielofunkcyjne, które zapewnia bardzo wysoką jakość druku oraz skanowania. Różnica w jakości jest znacząca, o ile nie korzystamy z trybu ekonomicznego. Niestety wymiana tuszu jest droga, nawet jeśli zdecydujemy się na tańszy zamiennik. Drukarki atramentowe takie jak HP Ink Tank 315 to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią jakość i nie drukują setek dokumentów w miesiącu!

HP Ink Tank 315 – parametry techniczne

Przyjrzyjmy się HP Ink Tank 315, a konkretniej jej parametrom technicznym, które wyróżniają się na tle konkurencji. Jakie są najważniejsze zalety i wady tego modelu?

HP Ink Tank 315 oferuje druk czarno-biały w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi, zaś druk kolorowy może osiągnąć nawet 4800 x 1200 dpi. To doskonałe parametry – konkurencyjne drukarki atramentowe zazwyczaj oferują 600 x 600 dpi lub 1200 x 600 dpi, a więc dużo gorszą jakość. HP Ink Tank 315 drukuje w tempie od 16 do 19 stron na minutę, a podajnik papieru ma miejsce na maksymalnie 60 kartek. Maksymalne miesięczne obciążenie to ok. 1000 stron na miesiąc – kilkanaście razy mniej niż w przypadku drukarek laserowych.

HP Ink Tank 315 to urządzenie wielofunkcyjne – poza drukarką jest to też skaner o rozdzielczości 1200 x 1200 dpi oraz głębi koloru rzędu 24 bitów. To niezwykle użyteczne narzędzie, które zapewnia doskonałą jakość skanowanych dokumentów i obrazów, niewiele gorszą niż w przypadku profesjonalnych skanerów. Co istotne, drukarka obsługuje jedynie łączność za pomocą USB 2.0 – nie ma modułu bezprzewodowego.

Czy warto kupić HP Ink Tank 315?

HP Ink Tank 315 to bardzo dobre urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdza się zarówno jako drukarka, jak i jako skaner. Zapewnia bardzo dobrą jakość wydruku, dzięki czemu możemy swobodnie drukować na niej dokumenty i obrazy. Dzięki potężnemu skanerowi możemy łatwo zdigitalizować cenne zdjęcia, które nie stracą na jakości. Największą wadą urządzenia są koszty eksploatacji – jeśli będziemy codziennie korzystać z drukarki, to na pewno odczujemy ich wysokość.

Drukarka laserowa – czy warto?

Jeśli nie przekonuje was HP Ink Tank 315, to w sprzedaży znajdziecie też inne drukarki atramentowe. Większość z nich oferuje jednak podobne parametry druku oraz koszty eksploatacji, niezależnie od modelu i producenta. Znaczące różnice zapewnia dopiero zmiana rodzaju urządzenia wielofunkcyjnego. Czy warto rozważyć zakup drukarki laserowej?

Dobra drukarka laserowa kosztuje z reguły kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych więcej od atramentowej. Jest znacznie większa i cięższa, a do tego oferuje niższą jakość druku, choć standardowa rozdzielczość 600 x 600 dpi dla druku i skanowania jest więcej niż wystarczająca w przypadku dokumentów czy prostych obrazów.

Pomimo licznych wad firmy chętnie wybierają drukarki laserowe ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji. Laserowy druk jest kilka, a czasami nawet kilkanaście razy tańszy od dokładniejszych drukarek atramentowych. Do tego jest też szybszy, co ma spore znaczenie, gdy zależy nam na czasie. Warto rozważyć zakup drukarki laserowej, jeśli będziemy często z niej korzystać i chcemy oszczędzić na kosztach eksploatacji urządzenia!

Artykuł sponsorowany

Galeria zdjęć
Moduł panel
Podobne publikacje
TOMASZÓW LUBELSKI
Moduł panel