O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Najlepsze książki na dzień dziecka

Najlepsze książki na dzień dziecka

Czytanie książek ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko poprawia znajomość zasad języka polskiego, ale również poszerza zasób ich słownictwa. Ponadto rozwija wyobraźnie najmłodszych oraz uczy ich kreatywnego myślenia. Z tego artykułu dowiecie się, jakie są najlepsze książki na dzień dziecka, które można podarować w prezencie z okazji tego święta.

Harry Potter

Pierwsza książka z serii opowiadającej o przygodach młodego czarodzieja, czyli „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J.K. Rowling ujrzała światło dzienne już w 1997 roku. Niemniej jednak ten bestseller był dostępny w polskiej wersji językowej dopiero od 2000 roku. To już 23 lata, odkąd zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli zaczytują się w opowieści o walce dobra ze złem, której głównym bohaterem jest tytułowy Harry.

Akcja książek o „chłopcu, który przeżył” toczy się w świecie czarodziejów, który po wielu latach terroru ze strony Czarnego Pana, w końcu odetchnął z ulgą. Jak się jednak okazuje, to nie koniec kłopotów, a siły zła postanowiły uderzyć w tę magiczną krainę ze zdwojoną siłą. To właśnie Harry Potter jest tym, który przeciwstawia się czarnej magii.

Książki o Harrym Potterze w jasny sposób pokazują walkę dobra ze złem. Przestrzegają również, że nie opłaca się schodzić na nikczemną drogę. Kroczenie ścieżką prawości w towarzystwie przyjaciół to główny wątek serii o młodym czarodzieju. Grupka Gryfonów udowadnia czytelnikowi, że warto mieć czyste serce oraz być i uczciwym. Z tego względu książki o Harrym Potterze to idealny prezent na Dzień Dziecka, który zbliża się wielkimi krokami.

Opowieści z Narni

Jest to kolejna propozycja, która nie jest jedną książką, a serią, która wyszła spod pióra C.S. Lewisa. Jej akcja toczy się w fikcyjnym świecie - Narnii. W pierwszej części o tytule „Lew, Czarownica i stara szafa” poznajemy czwórkę dzieci: Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję. Rodzeństwo odnajduje w domu tytułową starą szafę, prowadzącą do magicznej krainy, której grozi ogromne niebezpieczeństwo. Czy grupa młodych śmiałków zdoła pomóc mieszkańcom Narnii? Tego dowiecie się, czytając tę książkę.

Jeżycjada

Pierwsza książka z serii napisanej przez Małgorzatę Musierowicz, to doskonały prezent na Dzień Dziecka, który może okazać się początkiem wspaniałej, czytelniczej przygody. „Jeżycjada” to zbiór 23. tomów, które ukazywały się regularnie od 1975 do 2018 roku. Akcja większości z nich toczy się w Poznaniu w obrębie jednej z dzielnic tego miasta - Jeżyc. Głównymi bohaterami tej międzypokoleniowej historii jest rodzina Borejków oraz ich najbliżsi przyjaciele. Można powiedzieć, że “Jeżycjada” to samo życie. W książce ukazują się przeróżne wątki - i te wesołe, i te smutne. Dzieci, które sięgną po tę serię, nie tylko przeżyją doskonałą zabawę, ale również odbiorą kilka cennych lekcji na temat otaczającego ich świata.

Mikołajek

Seria książek o Mikołajku od lat kradnie serca młodych czytelników. Są to powieści dla dzieci napisane przez René Gościnnego, które przybliżają nam codzienne życie małego ucznia oraz jego szkolnych przyjaciół. Strony tych książek są przepełnione solidną porcją humoru, który wywoła uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Perypetie Mikołajka nie dzieją się tylko w szkole. Jedna z części tej serii „Wakacje Mikołajka” opowiada o przygodach tytułowego bohatera oraz jego paczki, które mają miejsce podczas kolonii letnich. Jedno jest pewnie seria o Mikołajku to książki dla małych i dużych, które stanowią doskonały prezent na Dzień Dziecka.

Charlie i fabryka czekolady

Wielu z was kojarzy pewnie ten tytuł z filmu familijnego o Willym Wonce, w którego rolę wcielił się Johnny Depp. Jest to jednak tak naprawdę ekranizacja książki autorstwa Dahla Roalda o tym samym tytule. Opowiada ona o losach młodego Charliego, który mimo że nie pochodzi z zamożnej rodziny, ma coś, czego nie mają inne dzieci. Są to szczere intencje i dobre serce, które są przepustką do świata słodyczy i przepysznej czekolady. Czytając tę książkę, nie tylko rozbawicie się do łez, ale również zgłodniejecie.

Artykuł partnera

Moduł panel
Podobne publikacje
TOMASZÓW LUBELSKI
Moduł panel