Rada Miasta, Powiatu, Gmin - znamy oficjalne wyniki
Powiatowa Komisja Wyborcza w Tomaszowie Lubelskim 18. listopada sporządziła protokół z wyborów do Rady Powiatu. Z 5 okręgów wyborczych wybrano 21 radnych.
Komisja otrzymała karty do głosowania z 98 obwodowych komisji. Na ich podstawie został sporządzony protokół prezętujący wyniki głosowania w poszczególnych okręgach. Szczegółowy protokół można zobaczyć tutaj.
RADA POWIATU:
Okręg wyborczy nr 1:
- Berezecki Tomasz (KW Platforma Obywatelska RP)
- Wereszczak Jerzy (KW PSL)
- Zieliński Tomasz Andrzej (KW PIS)
- Koper Stanisław Emil (KW PIS)
- Walczak Andrzej Józef (KW Samorządowcy)
Okręg wyborczy nr 2:
- Suski Tadeusz (KW PSL)
- Karwan Henryk Bogdan (KW PIS)
- Krupa Artur Piotr (KW PSL)
- Cisło Piotr (KW Samorządowcy)
- Pitrua Witold Andrzej (KW PIS)
Okręg wyborczy nr 3:
- Czop Dariusz (KW PIS)
- Dawidowski Jan Mieczysław (KW PSL)
- Kopczan Alicja (KW Samorządowcy)
Okręg wyborczy nr 4:
- Eifler Teresa Halina (KW Samorządowcy)
- Semczyszyn Teresa (KW PIS)
- Stanibuła Tadeusz Józef (KW PSL)
Okręg wyborczy nr 5:
- Chrastina Teresa Elżbieta (KW Samorządowcy)
- Kowalczyk Jan Franciszek (KW PSL)
- Szadkowski Henryk Stanisław (KW PSL)
- Kawalec Wojciech Grzegorz (KW PSL)
- Janicki Piotr Waldemar (KW PSL)
RADA MIASTA Tomaszów Lubelski:
(w nawiasach podana ilość głosów)
- Leszek Galant KWW Akcja Wyborcza na rzecz Miasta i Regionu Forum Samorządowe (123)
- Tadeusz Machoś KW PIS (99)
- Ryszard Szczepaniuk KW PiS (97)
- Romana Kłoczkowska KW PiS (191)
- Zbigniew Jerzy Skawiński KW PiS (119)
- Jacek Stanisław Pawłucki KW PiS (154)
- Andrzej Gromek KW PiS (130)
- Wiesław Jan Buczek KW PiS (194)
- Ryszard Książek KW PiS (112)
- Ewa Monika Pikuła KW PIS (103)
- Beata Obara KW PiS (112)
- Halina Stefanik KW PIS (133)
- Sebastian Fabian Karpul KW PiS (105)
- Tomasz Nastałek KWW Akcja Wyborcza na rzecz Miasta i Regionu Forum Samorządowe (147)
- Jan Lisikiewicz KW PiS (115)
- Mirosław Zbigniew Fus KW PIS (227)
- Andrzej Bednarz KW PiS (148)
- Daniel Tereszczuk KW PiS (131)
- Ryszard Marian Koprowski KWW Akcja Wyborcza na rzecz Miasta i Regionu Forum Samorządowe (151)
- Zbigniew Kuczyński KW PiS (177)
- Józef Mazur KW PiS (144)
RADY GMIN powiat tomaszowski:
BEŁŻEC
Wójt gminy: Andrzej Adamek
Radni:
- Alina Braunberger
- Adam Dominik
- Wiktor Dudziński
- Marek Gmoch
- Andrzej Górniak
- Danuta Krupa
- Mariola Kuryło
- Grzegorz Lentowicz
- Jadwiga Marek
- Marian Pizun
- Ryszard Romańczuk
- Magdalena Szczepańska
- Danuta Wagner
- Zbigniew Warzocha
- Wiesław Wielosz
JARCZÓW
Wójt gminy: Zdzisław Wojnar
Radni:
- Marek Mikołaj Szeliga
- Bogusław Lis
- Marian Tadeusz Kłos
- Przemysław Tomasz Buda
- Daniel Donalski
- Marzena Patron
- Piotr Bronisław Dziura
- Mariusz Leon Samek
- Lesław Antoni Rachański
- Marian Sławomir Paździurek
- Wiesław Bogusław Ciećko
- Aleksander Wawrzyniec
- Jerzy Bednarz
- Grzegorz Piotr Baran
- Mariusz Łysiak
KRYNICE
Wójt gminy: (druga tura) Janusz Bałabuch, Janusz Józef Hałasa
Radni:
- Krzysztof Stefan Kierczyński
- Bogumiła Elżbieta Dziubińska
- Waldemar Stanisław Śmiech
- Jacek Franciszek Janus
- Jacek Gniwek
- Stanisław Szczepan Adamczuk
- Leszek Józef Burda
- Jacek Dariusz Wiśniewski
- Maria Kazimiera Smoląg
- Teresa Marzena Kukiełka
- Piotr Choma
- Bogdan Wacław Sachajko
- Piotr Kołodziej
- Janusz Iskierka
- Mirosław Andrzej Huzar
LUBYCZA KRÓLEWSKA
Wójt: Tomasz Grzegorz Leszczyński
Radni:
- Jolanta Grażyna Pawlicz
- Bogusław Marian Łyszczarz
- Dariusz Józef Łasocha
- Józef Myszkowski
- Krystyna Parafiniuk
- Małgorzata Kamińska
- Lech Eugeniusz Żołądek
- Paweł Krzysztof Borowiec
- Ryszard Brzyski
- Joanna Kulpa
- Elżbieta Feliksa Makochan
- Adam Zdunek
- Ryszard Jan Knap
- Aleksandra Świtka
- Jan Wójtowicz
ŁASZCZÓW
Wójt: (druga tura) Cezary Marian Girgiel, Grażyna Borkowska
Radni:
- Mieczysław Jan Osuch
- Andrzej Damazy Szalaty
- Józef Pawłowski
- Zbigniew Józef Piwkowski
- Maria Magdalena Byś
- Andrzej Bartłomiej Tucki
- Leszek Marek Kukiełka
- Henryk Sobczuk
- Jerzy Pawłowski
- Stanisław Karwański
- Grażyna Maria Garbacz
- Bohdan Jan Bruśniak
- Rafał Benedykt
- Lucyna Maria Winnicka
RACHANIE
Wójt: (druga tura) Roman Miedziak, Kazimierz Stanisław Organista
Radni:
- Wiesław Tomasz Pałczyński
- Adam Sławomir Seńko
- Zbigniew Żdan
- Krzysztof Gryglicki
- Robert Stanisław Poszelężny
- Zdzisław Jamroż
- Małgorzata Pukaluk
- Jan Redka
- Jan Urban
- Maciej Marczewski
- Sylwester Andrzej Gliński
- Dariusz Żabiński
- Sławomir Antoni Tucki
SUSIEC
Wójt gminy: (druga tura) Franciszek Wiesław Kawa, Zbigniew Naklicki
Radni:
- Wacław Mazurek
- Leszek Józef Kowalik
- Krzysztof Józef Lipian
- Tadeusz Stanisław Witkowski
- Kazimierz Kijko
- Leszek Ważny
- Roman Kawka
- Kamila Elżbieta Sobolewska
- Wiesław Marian Ćmiel
- Piotr Tomasz Hałasa
- Dariusz Świst
- Jerzy Bosiak
- Krzysztof Łasocha
- Urszula Helena Bartoszek
- Bogusław Andrzej Skiba
TARNAWATKA
Wójt gminy: (druga tura) Piotr Pasieczny, Robert Władysław Kuźniarz
Radni:
- Stanisław Seweryn Kopczyński
- Andrzej Józef Piróg
- Krzysztof Stefaniak
- Kazimiera Mandziuk
- Leszek Paszt
- Ryszard Malec
- Ryszard Litwińczuk
- Stanisław Jan Urbański
- Stanisław Franciszek Milichiewicz
- Mariusz Matwiejszyn
- Jan Mazurek
- Bogdan Dudek
- Maria Teresa Michałuszko
- Mirosłąw Piotr Piasecki
- Robert Cisło
TELATYN
Wójt gminy: Irena Elżbieta Witkowska
Radni:
- Maria Międlarz
- Wojciech Podolak
- Adam Mielniczuk
- Bogusława Biernacka
- Grzegorz Stanibuła
- Dariusz Dziedzic
- Andrzej Rybak
- Grzegorz Adam Korga
- Dariusz Stanisław Skwarek
- Stanisława Łucja Lipska
- Jarosław Przemysław Romanowski
- Piotr Marcin Remiszewski
- Józef Jan Kłos
- Bogdan Marian Ożóg
- Elżbieta Maria Sachajko
GMINA TOMASZÓW LUBELSKI
Wójt gminy: (druga tura) Antoni Władysław Wawryca, Marzena Dorota Czubaj - Gancarz
Radni:
- Marzena Dorota Czubaj - Gancarz
- Artur Suski
- Józef Mirosław Mróz
- Janusz Kazimierz Malec
- Piotr Paweł Babiarz
- Edward Henryk Dudziński
- Ewa Henryka Mikuła
- Marian Henryk Witkowski
- Ryszard Wawrzusiszyn
- Bożena Bryk
- Mariusz Henryk Kobiałka
- Maria Woś
- Kamil Ziobrowski
- Adam Korzeń
- Janusz Robert Krawczyk
TYSZOWCE
Burmistrz: Marian Mariusz Zając
Radni:
- Stefan Henryk Medak
- Jan Andrzej Jurkiewicz
- Antoni Czarnecki
- Zenon Dziuba
- Zdzisław Cisak
- Piotr Marszalec
- Grażyna Teresa Barańska
- Wiesława Sawińska
- Marcin Grzegorz Kawałko
- Alicja Maria Lis
- Tadeusz Jan Padyjasek
- Andrzej Chrzanowski
- Robert Ignacy Kozłowski
- Anna Lipka
- Mirosław Krzysztof Wronka
ULHÓWEK
Wójt gminy: Łukasz Kłębek
Radni:
- Wiesław Andrzej Cielica
- Marta Henryka Zwolak
- Wiesław Teterycz
- Paweł Ireneusz Dąbrowski
- Agata Szeliga
- Wiesław Zenon Górnicki
- Elżbieta Małgorzata Kuźniarz
- Teresa Senetra
- Tomasz Baran
- Mariusz Śrutwa
- Stanisław Ziober
- Izydor Stanisław Gałan
- Dariusz Andrzej Słoniec
- Stanisłąw Dybich
- Joanna Maria Buczkowska